En İyi Fantastik Filmler


Hollywood her zaman fantastik film türünü sevmiştir. Aslında, fantastik ilk filmlerden bazıları sadece canavarları, kılıçları ve sihirleri içeriyordu. Tabii ki, film endüstrisinin ikonik fantastik roman ve hikayeleri uyarlamaya başlaması da uzun sürmedi ve bu, gerçekten bu türün patladığı zaman oldu.

Fantastik filmleri bilim kurgu, süper kahraman filmleri ve animasyon gibi benzer türlerden ayıran şey, daha eleştirel tanınma eğilimi göstermeleri ve kesinlikle daha fazla ödül kazanmaları.

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü – 2003 - Dram/Fantastik

R. R. Tolkien'in Yüzüklerin Efendisi'nin üçüncü cildine dayanan Peter Jackson tarafından yönetilen 2003 epik fantastik macera filmi. Film, The Lord of the Rings üçlemesinin üçüncü bölümüdür ve Barrie M. Osborne, Jackson ve Fran Walsh tarafından üretilmiş ve Walsh, Philippa Boyens ve Jackson tarafından yazılmıştır. Filmde Elijah Wood, Ian McKellen, Liv Tyler, Viggo Mortensen, Sean Astin, Cate Blanchett, John Rhys-Davies, Bernard Hill, Christopher Lee, Billy Boyd, Dominic Monaghan, Orlando Bloom, Hugo Dokuma, Miranda Otto gibi bir dizi oyuncu var. , David Wenham, Karl Kentsel, John Noble, Andy Serkis, Ian Holm ve Sean Bean oynamaktadır. Serinin önceki iki filmi ise Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (2001) ve Yüzüklerin Efendisi: İki Kule (2002)’dir.

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı- 2004 - Fantastik/Gizem

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı, Alfonso Cuarón tarafından yönetilen ve Warner Bros. Pictures tarafından yapılmış bir 2004 fantastik filmidir. Hikaye J. K. Rowling'in 1999 aynı isimdeki romanına dayanmaktadır. Harry Potter film dizisindeki üçüncü bölüm olan film, Steve Kloves tarafından yazılmış ve Chris Columbus, David Heyman ve Mark Radcliffe tarafından üretilmiştir. Hikaye, Harry Potter'ın Hogwarts'taki üçüncü yılını konu almaktadır.

Hobbit Üçlemesi – 2012 - Fantastik/Macera

Hobbit, Peter Jackson'ın yönettiği üç epik fantastik macera filminden oluşan bir film dizisidir. Filmler, JRR Tolkien'in 1937 romanı Hobbit'i, Hobbit'te anlatılan öyküyü genişleten, Kralın Dönüşü eklerinden esinlenilen üçlemenin büyük bölümleriyle, özellikle Hobbit'te anlatılan hikayede genişletilmiş yeni malzeme ve karakterleri temel alıyor. Senaryonun yazımında Philippa Boyens, Fran Walsh, Jackson ve Guillermo del Toro görev almıştır.

Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap – 2005 - Fantastik/Macera

Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap Andrew Adamson'ın yönettiği ve CS Lewis'in çocuklarının destansı fantastik serisinin ilk kronolojik romanı olan Aslan, Cadı ve Dolap'a dayanan 2005 fantastik bir macera filmi. Walden Media ve Walt Disney Pictures tarafından ortaklaşa üretildi ve Buena Vista Pictures tarafından beyaz perdeye aktarıldı. Hikaye William Moseley, Anna Popplewell, Georgie Henley ve Skandar Keynes’in kırsal bölgelere tahliye edilen dört İngiliz çocuk olan Peter, Susan, Lucy ve Edmund'u Narnia'nun hayal dünyasına götüren bir gardırop bulmasıyla başlıyor.

Oz Büyücüsü – 1939 - Fantastik/Macera

Oz Büyücüsü, Metro-Goldwyn-Mayer tarafından üretilen 1939 Amerikan müzikal fantastik filmidir. Sinema tarihinin en büyük filmlerinden biri olarak kabul edilen, L. Frank Baum'un 1900 çocuk kitabı Harika Oz Büyücüsü kitabının en iyi bilinen ve ticari açıdan en başarılı uyarlamasıdır. Öncelikle Victor Fleming'in yönettiği filmde Judy Bolland, Ray Bolger, Jack Haley ve Bert Lahr ile birlikte Dorothy Gale rolünde.

Pan'ın Labirenti – 2006 - Dram/Fantastik

Pan'ın Labirenti, Guillermo del Toro'nun yazıp yönettiği ve Ivana Baquero, Sergi López, Maribel'nin başrol oynadığı, 2006 İspanyol karanlık fantastik drama filmidir. Öykü, 1944 yazında, İspanya İç Savaşı'ndan beş yıl sonra, Francoist döneminin başlarında gerçekleşir. Anlatı, bu gerçek dünyayı, büyümüş, terk edilmiş bir labirenti ve efsanevi bir faun yaratığı ile ana karakterleri Ofelia'nın etkileşime girdiği efsanevi bir dünya ile bir araya getiriyor

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

İgili Makaleler

Son Makaleler

Popüler

Dizi Fragmanları