Kedi Taşıma Çantası Nasıl Olmalıdır

Kediler, her yaş grubu tarafından sevilen evcil hayvanlardandır. Kedileri seyahate çıkarırken, veterinere götürmek gerektiği durumlarda taşıma çantasına ihtiyaç duyulur. Doğru bir seçim yapılması önemlidir. Çantanın aşırı büyük olmaması gerekir. Bu durumda kedi içinde takla atabilir ve rahatsızlık duyar. Aynı şekilde çok küçük de seçilmemelidir. Dengede tutmak zor bir hale gelebilir. Sert plastik malzemeden üretilen bir model seçilebilir. Dayanıklılık derecesi en önemli maddelerden biridir. Taşıma çantasının üst kısımdan açılan modelini tercih etmek hem kediniz hem de sizin için daha avantaj sağlar.

Kedi Çantası

Hayatınız boyunca sizlere arkadaşlık yapacak kediniz için bir taşıma çantasına ihtiyaç duyabilirsiniz. Kedi çantası özel kaliteli malzemeler kullanılarak üretilir. Uçaklarda, ticari araç ve otobüslerde kullanıma uyum sağlar. Kedileri çantası ile dış ortama çıkarmak kendisini güvende hissetmesini sağlar. Aynı zamanda elinizden kaçmaması için en gerekli malzemedir. Kedinin yaşam alanı kadar, taşımaya yardımcı çantalar da önem taşır. Sırt çantası, kucak çantası, astronot çanta çeşitleri mevcuttur. Kedinin cins ve büyüklüğüne göre en uygun çanta seçilmelidir.

Kedi Taşıma Kafesi

Günümüzde kedileri taşımak için en sık kullanılan materyal kedi taşıma kafesi oluyor. Genellikle kediyi veterinere muayeneye götürmek için kullanılıyor. Çantalara oranla daha sağlam yapıya sahiptir. Sert plastik kullanılarak üretildiğinden uzun ömürlü kullanım sunar. Farklı ebatlar mevcuttur. Yavru kedilerden anne kedilere kadar kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Mandallı kilit sistemleri vardır. Bu sayede güvenle kullanılabilir. Şehirlerarası yapılan yolculuklarda otobüs, tramvay, metrobüs gibi toplu taşıma araçlarında kullanılabilecek pek çok çeşit vardır. Kedilerin güvenliği açısından mutlaka satın alınmalıdır.

Kedi Taşıma Çantası

Kediler kucakta taşınmaktan büyük haz alsalar da bir çantaya ihtiyaç duyarlar. Özellikle veteriner hekime götürüldüğünde hırçınlaşmaması için kullanılmalıdır. Kedi taşıma çantası kedinin yabancılara saldırmasını engeller. Ana kucağı, sırt çantası, astronot gibi çeşitleri mevcuttur. Kedileri dış ortama alıştırmanın en güvenli yöntemi çanta kullanımıdır. Çantanın içerisine eski bir bez ya da minder koyularak tuvalet ihtiyacını karşılaması da sağlanabilir. Küçük, orta ve büyük ebatları mevcuttur.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

İgili Makaleler

Son Makaleler

Popüler

Dizi Fragmanları