Son Dakika 2023 Hedeflerine Açıklama

Hazine v maliye bakanı Berat Albayrak’tan Twitter üzerinden ekonomik istikrar kalkınma paketi üzerine açıklamalar yaptı.  Covid-19 döneminde Türkiye’nin ekonomik olarak zor bir süreçten geçtiğini ancak 2023 yılına kadar çalışılması gerektiğini açıklayan Bakan Albayrak, son dakika gündemine yeni açıklamalarla eşlik etmeye devam ediyor. Haber365 üzerinden Türkiye ve dünyadaki son gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

İşte 2023 Paket’inden Beklenenler!

Ekonomik istikrar kalkanı paketi üzerine maddi tutar açıklamaları yapan Bakan Albayrak, Türkie’deki yeni ekonomik büyüklüğün çapının 600 milyar lirayı aştığını açıkladı. 4 milyona yakın çalışan için firma kobi desteğinde de bulunulacağını aynı zamanda 5 bin liranın altında geliri olan 6 milyon vatandaşa 37 milyar lira bireysel ihtiyaç kredi desteği vereceğini de açıklamıştı.

Covid-19 sürecini hafif atlatmaya çalışan Türkiye’de son dakika haberleri genel olarak salgının düşüş istatisklerini içerirken, Maliya bakanın da Twitter üzerindeki ekonomik istatisklerde bulunması da 2023 projesi için yeni bir yaklaşım oldu. Bu süreçten sonra Türkiye’nin bol bol çalışması ve üretimi durdurmadan devam etmesi üzerine paylaşımlar yapmaya devam ediliyor.  Bakan Albayrak’ın son açıklamalarını haber videoları üzerinden inceleyebilirsiniz.

Kobilere Ve Vatandaşa Kalkan Stratejisi

Bakan Albayrak, yapacakları 2023 ekonomi paketiyle hem Türkiye ekonomisini hem de şirketlerin ekonomisini kalkındırmak için bir kalkan olacaklarını açıklarken, hazırlanan destek paketlerinde esnafa da yer verildiği üzerine vurgular yaptı. Şu an tam anlamıyla yeni paket hakkında detaylı bilgi verilmese de, dünyanın ihtiyacı olan üretim noktasına ulaşmak için çok çalışılması gerektiğine dair açıklamalar yaptı. Bu durumda çiftçinin ve işsizlerin ne yapacağı üzerine henüz kesin bir proje sunulmasa da, salgından önce Türkiye’nin işsizlik sorununun olduğu ve bu noktada neler yapılacağı hakkında henüz bir açıklama yapılmıyor.

Dünya Ekonomisinde Trump Etkisi!

Son dünya haberleri üzerinden Türkiye’den sonra gündeme düşen Traump’ın Çin’i suçlaması ve Rusya ile anlaşmalarını fes etmesi durumuna karşı yeni ekonomik dengesizliklerin oluşması bekleniyor. Özellikle iç ve dış ticaret alanında Trump’ın kaynaklarını keseceğine dair tehditler de bulunması, ABD ve dış politika arasında gerginliğin yükselmesini ve bu dayanışma zamanında tam tersi durumların yaşanmasını sağlayacağa benziyor.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

İgili Makaleler

Son Makaleler

Popüler

Dizi Fragmanları